Yeni yayınları e-posta olarak alabilirsiniz

Sigarayı bırakma(ma) rehberiSigarayı bırakmak istiyorsanız bence sigarayı bırakmayın. Tam tersine bunu bir ritüele dönüştürün. Yani çok özel ve değerli bir iş yapıyormuşçasına ya da çok lezzetli bir yemek için sofra hazırlar gibi hareket edin. Gidin bulabildiğiniz en iyi tütünü alın ve kendiniz sarın. Canınız sigara çektiğinde hazır bir sigarayı paketinden çıkarıp direkt yakmak size değersiz bir iş yaptığınız algısını uyandırır-ki zaten öyledir de. Onun yerine bir sigara içmek için zahmet çekmelisiniz. Kolay elde edilen şeylerin bir değeri olmaz.

Ancak her şeyden önce sigara yerine tütün bitkisi demek daha doğru olacak. Çünkü içtiğiniz hazır paketlenmiş sigaralar özellikle hasta olasınız diye üretiliyor ve içinde naftalinden arseniğe kadar bir sürü şey var. Dolayısıyla yazacaklarım saf tütün ile ilgili olacak. http://haber.ogu.edu.tr/2013/08/01/sigaranin-icerdigi-zararli-maddeler-ve-sagliga-zararlari/

Tütün bitkisi anti kanser özelliğine sahiptir. HIV Virüsünün yayılmasını ve ölmesine karşı etkilidir. İçinde cembranoids bulunur. https://www.sott.net/article/231909-Top-US-academics-discover-fresh-tobacco-leaves-can-fight-cancer Ve bu maddenin anti kanser özelliği doğrulanmıştır. Tütün bitkisinin meme ve prostat kanserini önleyici etkisi mevcuttur. Tütün analjezik ağrı giderici, bağırsak solucanlarının dökülmesini sağlayıcı, iştah kesici, terletici( bu sayade vücuttaki zehirli maddeler atılıyor ), İdrar söktürücü özellikleri vardır. Yanıklarda, böcek sokmalarında kullanılabilir. ( enfeksiyonu iltihabı engeller) Deri hastalıklarında kullanılabilir, bağırsak iltihaplanmalarının tedavisinde, böbrek rahatsızlıklarında, inme tedavisinde, yılan ısırmasında zehrin dışa atılmasını sağlar, diş ağrılarında, baş dönmesinde, bayılmada, farklı zehirlenmelerde antidot olarak kullanılır, ruhsal sorunlarda sakinleştirici olarak ve tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanımına da rastlanmıştır.

21. yüzyılın başlarında Nörotransmitter (hücre arasında iletişimi sağlayan kimyasallar) Nikotin arasındaki ilişki incelenmiş ve bu iletişimi sağlayan ilk maddenin nikotin olduğu görülmüş! Nikotin reseptörleri merkezi sinir sistemini etkileyerek analitik düşünce yeteneğini geliştirir. Bu araştırma önemli bir gerçeği ortaya çıkartmıştır o da nikotinin beyin fonksiyonlarının hızlı çalışmasına yardımcı olduğu gerçeğidir. Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir, yaratıcı ve düşünen insanların büyük bir çoğunluğu sigara içerler.

Alzheimer hastalığı beyindeki kolinerjik ( Uçlarında asetilkolin açığa çıkan ) nöronların kaybı olarak karakterize edilir ki buda ön beyindeki nikotin reseptörlerinin kaybı sonucu oluşur. Bu grup hücreler serebral kan akımının düzenlenmesinde ve farkındalığın artmasında kritik öneme sahiptir. Klinik çalışmalar nikotin almayan alzheimer hastalarına nikotin verildiğinde uzun dönem aralığında dikkatte ve bilinç açıklığında artış meydana geldiğini göstermiştir. Pozitif tıbbi çalışmalar birçok şirketi heyecanlandırmış ve tütüne bağlı ilaç üretme fikrinin doğmasına sebebiyet vermiştir.

“Uluslararası Bio-inorganik Kimyacılar Derneği Başkanı Dr.Gerhard Schrauzer Amerika Birleşik Devletleri kongre komitesi'de "Sigara dumanında bulunan hiç bir madde Kansere sebep olmaz ve hiç kimse tütün dumanıyla laboratuvar hayvanlarında kanseri oluşturamaz"

“Dr. Duane Carr - ( Tennessee Tıp Üniversitesi'nde Cerrahi Profesör ) : "Sigara içmek akciğerin Rengini değiştirmez."

Dr. Victor Buhler, Kansas St. Joseph Hastanesi Patolog: "Hayatımda Binlerce Akciğeri her şekilde Mikroskopta kullanarak inceledim. Size o akciğer sahibinin tütün kullanıp kullanmadığını söyleyemem"

http://karanjazplace.blogspot.sg/2013/07/the-cigarette-smoking-causes-lung.html

Şunu unutmayın, gerçek her zaman görünenin ardında gizlidir. Gerçeğin ne olduğunu görebilmek içinde bulunduğunuz kalıpların dışına çıkmak ve farklı pencerelerden bakmakla ilgilidir. Ben bugüne kadar yöneticilerin doğru bir şey söylediğini ya da apaçık gerçekten bahsettiklerine hiç rastlamadım. Sigara sadece bir günah keçisidir. Mesela yediğiniz hazır gıdalardan dolayı hasta olursunuz. Ama sebep olarak sigara gösterilir. Çünkü henüz hiç kimse “biz sizi yiyeceklerle zehirliyoruz” gibi bir beyanata hazır değildir. Ama görünen o ki bu gidişle hazır olacakları kesindir.

Herkes sigaranın zararlarından bahsediyor. Ama doktorlar ya da yöneticiler nedense hiç chemtrails denen uygulamadan bahsetmiyor. https://www.facebook.com/TurkiyeChemtrailsTakipcileri/?fref=ts Ya da her gün solumak zorunda olduğumuz egzoz gazı sigaradan daha mı masumdur?


Sağlıklı günler ve keyifli sigaralar dileğiyle (:


Konuya ek olarak şu filmi de izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. http://www.imdb.com/title/tt0140352/


Ayrıca XA Projesinde Kanserojen maddelerinden arındırılmış sigaralar bazı tütün fabrikaları tarafından diğer sigaraların çok zararlı olduğu imajını vermesi bahanesiyle durdurulmuştur. http://www.sourcewatch.org/index.php/Project_XA


Tüm bunlara ek olarak:


Bakkaldan aldığınız sigaraların içeriği: https://drive.google.com/file/d/0B-WQaAFPBBcIREN0bTlmbGhXVkk/view?usp=sharing
Sarmalık kıyım tütünün içeriği: https://drive.google.com/file/d/0B-WQaAFPBBcINE5kVEpnZnhmeXc/view?usp=sharing

2 yorum: